W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

zamknij

strona główna > nasze zdobienia: HIGH DENSITY (HD)

HIGH DENSITY (HD)

HIGH DENSITY (HD)

High Density (HD) to specjalny rodzaj farby i technika zdobienia, które nadają odzieży wyglądu podobnego do floku. Podobnie jak farby „PUFF”, znakowanie Hight Density (HD), ma za zadanie stworzyć wrażenie trójwymiarowości.

Sitodruk o wysokiej gęstości (z ang. high density) jest jedną z najbardziej imponujących metod znakowania. Podczas drukowania tą techniką, tusz unosi się z tkaniny, zapewniając trójwymiarowy wygląd nieosiągalny tradycyjnymi metodami. 

Ważna informacja. Każda warstwa farby musi zostać utwardzona, zanim następna będzie mogła zostać nałożona. Tkaniny bawełniane lub na bazie bawełny są często najlepszymi materiałami do drukowania w technice HD. Niektóre atramenty przylegają również do tkanin odprowadzających wilgoć, stosowanych w strojach sportowych i tanecznych.

 • co warto wiedzieć o
  nadruku HIGH DENSITY (HD)?

 • 01

  jest stosunkowo wszechstronny, jeśli chodzi o zabawę kolorami, wykończeniami i teksturami

 • 02

  charakterystyczną cechą HD jest matowe wykończenie nadruku

 • 03

  ze względu na efekt wypukłości, znakowanie HD może być bardziej opłacalną alternatywą dla haftu

 • 04

  druk o dużej gęstości nie zawsze jest odpowiedni do projektów, które zawierają cieniowanie lub półtony

 • 05

  farby o wysokiej gęstości można nakładać na tradycyjne farby, aby uzyskać ciekawą teksturę — proces wielowarstwowy najlepiej sprawdza się w przypadku wyraźnych kształtów