W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

zamknij

strona główna > Pełna sublimacja

Pełna sublimacja

Pełna sublimacja

Pełna sublimacja służy do stworzenia całkowicie niepowtarzalnego projektu. Nie martwisz się kolorami, warstwami czy liczbami. Cała odzież jest spersonalizowana!


Sublimacja to proces znakowania odzieży polegający na przenoszeniu barwnika na tkaninę za pomocą ciepła. Obrazy i grafiki są drukowane na specjalnym papierze umieszczanym na odzieży, a następnie wgrzewane we włókna, dzięki czemu atrament staje się częścią tkaniny. Dzięki temu tkanina lepiej oddycha i jest miękka w dotyku.


Druk full-sublimacyjny to najtańszy i najefektywniejszy sposób na wykonanie pełnokolorowego nadruku na tkaninach i dzianinach poliestrowych. Inne procesy, takie jak sitodruk, termotransfer czy haft, nie dają takiego samego efektu – co więcej, są droższe, trwają dłużej lub nie dają takiego samego pożądanego efektu.


Druk sublimacyjny jest również najbardziej przyjaznym dla środowiska i zrównoważonym procesem znakowania odzieży sportowej – do procesu sublimacji nie jest potrzebna woda.

 • co warto wiedzieć o
  pełnej sublimacji?

 • 01

  Idealna do nadrukowania obrazów, fotografii czy wielokolorowych projektów – nadruk ma żywe i intensywne kolory

 • 02

  sublimację najlepiej stosować do tkanin białych lub w jasnych kolorach, zwykle poliestrowych lub mieszanek poliestrowych

 • 03

  nadruk sublimacyjny nie pęka, nie łuszczy się ani nie blaknie

 • 04

  pełna sublimacja to technika znakowania odzieży, która zapewnia pełne pokrycie całego produktu.

 • 05

  znakowanie metodą pełnej sublimacji sprawia, że nadruki nigdy nie są ciężkie czy grube – tusz wnika we włókna tkaniny.